Benefičná akcia: Kvapka pomoci

Autor: Zuzana Gacíková | 15.12.2011 o 23:05 | (upravené 15.12.2011 o 23:26) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  908x

Dňa 11.12. 2011 sa v priestoroch kultúrneho domu v Zborove nad Bystricou uskutočnil druhý ročník benefičného koncertu s názvom Kvapka pomoci.

S týmto krásnym a veľmi ľudským nápadom prišla Božena Starečková a folklórna skupina Zborovanka pod záštitou Obecného úradu zo Zborova. Vstupné na benefičný koncert bolo dobrovoľné. Výťažok z vystúpenia bol venovaný opatrovateľskému ústavu Slniečko v Oščadnici.

Pozvanie na koncert neprijali len domáci obyvatelia obce, ale aj z okolitých obcí. Po krásnych slovách zachytených v riadkoch, ktoré písomne poslala riaditeľka Domova sociálnych služieb Slniečko PhDr. Jana Pukalíková, začal kultúrny program, ktorý hovoreným slovom sprevádzala organizátorka koncertu.

Úvod programu patril miestnej speváckej skupine JOY BELLS. Svoje herecké zdatnosti predviedli aj nádejné herecké hviezdy a členovia detského divadla Driačik zo Zborova nad Bystricou. Divákom priblížili predvianočné a vianočné zvyky a tradície. V programe účinkovala aj domáca folklórna spevácka skupina Zborovanka, ktorá so sebou priniesla krásne nábožné a vianočné piesne. Hosťom benefičného koncertu sa stal spevácky zbor MAGABI z Krásna nad Kysucou. Ich spev a slová v každej ich piesni, pohladili srdcia každého diváka. Ako posledné sa predstavili folklórne speváčky Zuzana Gacíková a Margitka Drozdeková. Každého z účinkujúcich odprevádzali aj anjeličkovia, ktorí predstavovali blížiace sa Vianoce, ale aj to, že pri každom z nás stojí anjel- ochranca. Rovnako ako aj pri deťoch z DSS Slniečko stáli ľudia, ktorí prišli podporiť dobrú vec.

Na úplný záver programu všetci účinkujúci venovali divákom bohatú nádielku kolied, ktoré si spolu s nimi aj zaspievali.

Domov sociálnych služieb a špecializované zariadenie Slniečko v Oščadnici si prešlo od začiatku svojho fungovania mnohými zmenami.

História tohto zariadenia sa začala písať na začiatku 70-tých rokov, kedy bolo v okrese Čadca rozhodnuté o výstavbe sociálneho zariadenia. Celý areál bol postupne kompletne dobudovaný a odovzdaný do prevádzky v marci 1985.

V súčasnej dobe má zariadenie kapacitu 110 klientov. Napriek tomu poskytujú komplexnú starostlivosť 126 mentálne postihnutým klientom vo veku od 10 do 40 rokov. V zariadení žijú ženy a muži z celého Slovenska. O spomínaných klientov sa stará kolektív pracovníkov v týchto úsekoch:

  • riaditeľ
  • úsek sociálno - zdravotný
  • úsek výchovno - vzdelávací
  • úsek ekonomický
  • úsek technicko – prevádzkový
  • úsek stravovacej prevádzky

Oproti nedávnej minulosti v domove zohráva významnú úlohu výchova, individuálna a skupinová terapia. Cieľom je vybaviť klientov poznatkami a praktickými zručnosťami, ktoré by im čiastočne pomohli v čo najvyššej možnej miere integrovať sa do spoločenského života.

Pre každého, kto sa prišiel pozrieť na program a prispel ľubovoľnou sumou, to bol určite hrejivý pocit na srdci, keď pomohol ľudom, ktorí to najviac potrebujú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?